Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże. Biuro podróży notuje  w tym roku 12-proc. wzrost sprzedaży narciarskich wyjazdów. Polacy coraz chętniej wybierają hotele o wyższym standardzie i z wyżywieniem. Najpopularniejsze kierunki to Włochy i Austria.

– Polacy już rezerwują zimowy wypoczynek. Są to przede wszystkim narciarze, którzy z doświadczenia wiedzą, że te najlepsze hotele i miejscówki narciarskie sprzedają się stosunkowo szybko, przede wszystkim w tych najpopularniejszych terminach, czyli okresie świąteczno-noworocznym i ferii zimowych – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Coraz chętniej wyjeżdżamy zimą, stawiamy przede wszystkim na aktywny wypoczynek na stokach. Jak wskazuje przedstawicielka biura podróży Neckermann, w tym roku biuro notuje 12-proc. wzrost sprzedaży narciarskiej oferty. Decyzję o wyjeździe Polacy podejmują wcześnie, zwłaszcza że wczesny termin rezerwacji wiąże się z licznymi bonusami.

– Właśnie teraz możemy zarezerwować najlepiej położone hotele, przy stokach, ze skipassami w cenie. To również duża oszczędność. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami. Jeśli planujemy narty w tym roku, warto zrobić to właśnie teraz, kiedy te ceny są najbardziej atrakcyjne – przekonuje Plutecka.

Stabilny kurs złotego i podobny poziom cen paliw sprawiają, że w tym roku ceny są porównywalne do poprzedniego sezonu. Większość narciarzy udaje się do kurortów samochodem.

– Średnia cena rezerwowanych imprez narciarskich wzrosła jednak o kilka procent, ponieważ chętniej wybieramy hotele o wyższym standardzie, oferujące więcej atrakcji, chociażby regenerację i wypoczynek w centrach wellness i SPA. Więcej osób w tym roku wybiera również obiekty z wyżywieniem – zaznacza rzeczniczka Neckermann Polska.

Preferencje klientów na sezon zimowy nie zmieniają się znacząco. Królują Alpy. 80 proc. wyjeżdżających z Neckermannem wybiera stoki we Włoszech i w Austrii. Główny powód to gwarancja śniegu przy dobrej pogodzie, ale turyści doceniają też dobrą infrastrukturę, świetną kuchnię oraz wygodny dojazd.

– W ostatnich sezonach numerem jeden były Włochy. Ulubione miejscowości, do których udają się Polacy, to m.in. Val Gardena, Val di Fiemme w Dolomitach, ale również region Trentino z miejscowością Val di Sole i oczywiście Livigno  – wskazuje Magda Plutecka.

Tygodniowy wyjazd na narty do Tyrolu w Austrii, z pobytem w trzygwiazdkowym hotelu z dwoma posiłkami to koszt ok. 820 zł. Podobna jest cena wyjazdu do włoskiego Livigno, z zakwaterowaniem w apartamentach bez wyżywienia, za to ze skipassami w cenie.

– Ze względu na atrakcyjną cenę, a także bliskość Polacy chętnie wybierają rodzime stoki, popularne są również Czechy, Słowacja i Słowenia, która choć nie do końca jest znanym kierunkiem, ma wiele do zaoferowania. Alpy Julijskie to piękna natura, a także wspaniale przygotowane stoki i trasy biegowe, a coraz więcej Polaków uprawia ten sport. To także dobra infrastruktura takich miejscowości jak Kranjska Gora czy Rogla – wymienia ekspertka.

Kranjska Gora oferuje najbardziej rozbudowaną infrastrukturę dla osób uprawiających sporty zimowe w Słowenii, obejmującą trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Blisko ośrodka narciarskiego znajduje się Planica, znana z turniejów skoków narciarskich. W tym roku od 11 do 18 grudnia właśnie w Kranjskiej Gorze Neckermann organizuje skiopening, czyli imprezę z okazji rozpoczęcia sezonu.

– Nie lada gratką będzie możliwość szusowania na stokach trzech różnych krajów podczas jednej imprezy, bo takie możliwości daje właśnie wypoczynek w Słowenii. Największą atrakcją będzie jednak zapewne pierwszy amatorski konkurs skoków narciarskich w Polanicy pod czujnym okiem Adama Małysza – zapowiada Magda Plutecka.

Previous 80 proc. Polaków skarży się na ból pleców
Next Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Może to Ci się spodoba

Kapitalny występ ostrowianina w speedrowerowych rozgrywkach

Paweł Szkudlarek od 2019 roku startuje w speedrowerowych rozgrywkach. Ciężki trening przyniósł sukces – I miejsce w Indywidualnym Pucharze Polski Młodzików. W sobotę, 8 maja, na torze w Żołędowie odbyła się I runda Indywidualnego

Ruszyły zapisy na 58. Bieg Republiki Ostrowskiej

Serdecznie zapraszamu do udziału w 58. Biegu Republiki Ostrowskiej, który odbędzie się w niedzielę, 24 października 2021 roku. Trasa tradycyjnie wiedzie ulicami Ostrowa Wielkopolskiego i liczy 10 kilometrów. Start i meta usytuowane są na Rynku. Bieg

Młodzi pływacy z sukcesami

W weekend w dniach 23 – 24 października w Szczecinie odbyła się kolejna już edycja najpoważniejszej, i największej imprezy pływackiej na basenie 50 metrowym dla dzieci Otylia Swim Cup 2021. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy UKS

Piłkarskie granie

Emocje, sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim świetna zabawa towarzyszyła młodym piłkarzom podczas II Noworocznego Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Patronat honorowy objęła prezydent miasta Beata Klimek.  Organizatorem zmagań dla młodych piłkarzy

Wybierz spotkanie zamiast komputera

Aktywne spędzanie czasu, integracja i rozrywka – od poniedziałku w ostrowskich szkołach miejskich ruszają popołudniowe zajęcia „Żyj aktywnie. Spotkanie zamiast komputera”.  – To był trudny rok, wypełniony zajęciami zdalnymi i pracą przy komputerze. Przed nami ciepłe,

Święto ostrowskiego sportu

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego nagrodziła najwybitniejszych sportowców Ostrowa Wielkopolskiego. Za nami Doroczne Spotkanie Prezydenta Miasta ze Sportowcami, Trenerami i Działaczami, podczas którego wyróżniono kilkudziesięciu ostrowskich sportowców, trenerów i działaczy sportowym za sukcesy z 2021