Święto ostrowskiego sportu

Święto ostrowskiego sportu

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego nagrodziła najwybitniejszych sportowców Ostrowa Wielkopolskiego. Za nami Doroczne Spotkanie Prezydenta Miasta ze Sportowcami, Trenerami i Działaczami, podczas którego wyróżniono kilkudziesięciu ostrowskich sportowców, trenerów i działaczy sportowym za sukcesy z 2021 roku.

– Ten wieczór należał do sportowego Ostrowa Wielkopolskiego! Z dumą gratulowałam ostrowianom ich osiągnięć sportowych w minionym roku….. a 2021 rok był rokiem wyjątkowym w sportowej historii naszego miasta. To był czas ważnych, spektakularnych zwycięstw naszych koszykarzy, żużlowców, lekkoatletów, ale i piłkarzy, szachistów, czy przedstawicieli sportów lotniczych, sportów walki i speedroweru. Wszystkim Wam ogromnie gratuluję! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowskie środowisko sportowe jest bardzo duże i różnorodne. Sportowcy zdobywają tytuły mistrzów i wicemistrzów, biją rekordy Polski. Startują w zawodach indywidualnych, parami oraz drużynowo. Ostrowianie zajmują wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski, Ogólnopolskich Olimpiadach.

– Fala sukcesów sportowych, która zalewa nasze miasto, jest dla nas powodem do wielkiej dumy. Myślę, że sportowe serce Południowej Wielkopolski, a nawet Wielkopolski, bije najmocniej właśnie w Ostrowie Wielkopolskim. Sportowy Ostrów Wielkopolski jest dla nas zawsze ogromnym powodem do radości i dumy! – dodaje prezydent Beata Klimek.

Nagrody Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego przyznano kilkudziesięciu sportowcom, trenerom i działaczom za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym w 2021 roku. Wyróżnienia odebrali:

SPORTOWCY

  • Bogusław Małota; Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 3.miejsce w Mistrzostwach Polski Michałków klasa F4C, 3.miejsce w Pucharach Polski Klasyfikacja końcowa PP F4G, 6.miejsce w Mistrzostwach Polski Michałków klasa F4H;

  • Radosław Oleksy; Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 3.miejsce w Mistrzostwach Polski Michałków klasa F4H, 3.miejsce W Pucharach Polski Klasyfikacja końcowa PP F4H;

  • Wiktor Łaciński; Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 3.miejsce  w 49. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie STD B – MICHAŁKÓW, 13.miejsce w 5.Szybowcowych Mistrzostwach Europy Juniorów, Pociũnai – kl. Club;

  • Łukasz Błaszczyk; Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 2. miejsce w 11. Szybowcowych Mistrzostwach Polski, Leszno – kl. 15m, 11.miejsce w 36.Szybowcowych Mistrzostwach Świata, Montluçon-Guèret – kl.Std;

  • Bartosz Nowicki; Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 1.miejsce  w 7. Motoparolotniowych  Slalomowych Otwartych Mistrzostwach Polski;

  • Jakub Poczta; TŻ Ostrovia S.A.; osiągnięcia: 3.miejsce  w Finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów U 21, 8.miejsce w Finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Częstochowie;

  • Jakub Krawczyk; TŻ Ostrovia S.A.; osiągnięcia: 3.miejsce  w Finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów U 21;

  • Sebastian Szostak; TŻ Ostrovia S.A.; osiągnięcia: 3.miejsce  w Finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów U 21, 8.miejsce w Finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Rydze U 19;

  • Kacper Grzelak; TŻ Ostrovia S.A.; osiągnięcia: 3.miejsce w Finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów U 21;

  • Witold Olejniczak; Klub Sportowy Maraton Ostrów, osiągnięcia: 1.miejsce w Thriatlonie Ironman Gdynia w eliminacjach do Mistrzostw Świata, 1.miejsce w Mistrzostwach Polski w Duathlonie;

  • Katarzyna Jackowska; Polska Federacja Taekwon-do Sekcja Ostrów Wielkopolski; osiągnięcia: 1.miejsce w Pucharze Polski (walki); 1.miejsce w Pucharze Polski (techniki specjalne); 1.miejsce w Mistrzostwach  Polski (walki); 2.miejsce w Mistrzostwach Polski (techniki specjalne);

  • Igor Szczepaniak; Polska Federacja Taekwon-do Sekcja Ostrów Wielkopolski; osiągnięcia: 1.miejsce w Pucharze Polski (walki), 1.miejsce w Mistrzostwach  Polski (walki), 2.miejsce w Mistrzostwach Polski (układy formalne);

  • Wiktor Szczepaniak; Polska Federacja Taekwon-do Sekcja Ostrów Wielkopolski; osiągnięcia: 1.miejsce w Pucharze Polski (walki), 1.miejsce w Mistrzostwach  Polski (walki);

  • Marcel Komorski; Ostrowskie Stowarzyszenie OMEGA; osiągnięcia: 2. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski ŻAK U 6 – Żołędowo, 1.miejsce w Klasyfikacji Generalnej Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii ŻAK U 6;

  • Tymoteusz Wenzel; Ostrowskie Stowarzyszenie OMEGA; osiągnięcia: 1.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski ŻAK U 6 – Żołędowo, 2.miejsce w Klasyfikacji Generalnej Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii ŻAK U 6;

  • Hubert Gaicki; Ostrowskie Stowarzyszenie OMEGA; osiągnięcia: 3.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski ŻAK U 6 – Żołędowo, 2.miejsce w Klasyfikacji Generalnej Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii ŻAK U 6;

  • Paweł Kuświk; Ostrowskie Stowarzyszenie OMEGA; osiągnięcia: 5.miejsce w Klasyfikacji Generalnej Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii Młodzik, 1.miejsce w Klasyfikacji Generalnej Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii Żak U 10, 1.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski ŻAK U 10 – Żołędowo;

  • Igor Domagała; Ostrowskie Stowarzyszenie OMEGA; osiągnięcia: 2.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w kategorii Kadet, 3.miejsce w Klasyfikacji Generalnej Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii Kadet;

  • Adam Ryfa; Ostrowskie Stowarzyszenie OMEGA; osiągnięcia: 3.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żak U 10 – Żołędowo, 7.miejsce w Klasyfikacji Generalnej Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii Żak U 10;

  • Michał Grzesiak; Klub Sportowy „Respekt”; osiągnięcia: 1.miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów  i Masterów Lido di Jesolo kategoria kick – light;

  • Piotr Rak; KS STAL LA; osiągnięcia: 1.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U16;

  • Nikodem Zimniak; KS STAL LA; osiągnięcia: 1.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U18

  • Dawid Grząka; KS STAL LA; osiągnięcia: 2.miejsce w meczu Polska-Czechy- Słowacja- Węgry w biegu na 100 metrów, 1. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski  w biegu na 60 metrów U18, 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U18, 3.miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U18, 6.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w sztafecie 4×100 metrów;

  • Jakub Robotnikowski; KS STAL LA; osiągnięcia: 1.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U18, 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U18, 4.miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U18;

  • Kacper Zimniak; KS STAL LA; osiągnięcia: 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U18, 3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×400 metrów U18, 6.miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów  U18, 6.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w sztafecie 4×100 metrów, 8.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 3000 metrów U18

  • Michał Jopek; KS STAL LA; osiągnięcia: 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U18, 6.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w sztafecie 4×100 metrów;

  • Marcin Karolewski; KS STAL LA; osiągnięcia: 6.miejsce w Mistrzostwach Europy w sztafecie 4×400 metrów U20, 1.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów, 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 400 metrów U2, 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×400 metrów U20, 4.miejsce w Mistrzostwach Polskie w sztafecie  4×100 metrów U20

  • Dawid Borowski; KS STAL LA; osiągnięcia: 2.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych na 4000 metrów U23, 3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 metrów U23, 4.miejsce w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych na 1500 metrów U 23, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w biegach przełajowych na 4000 metrów, 6.miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000 metrów U 23, 8.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 15000 metrów;

  • Jakub Tuczyński; KS STAL LA; osiągnięcia: 1.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U20;

  • Kacper Cegła; KS STAL LA; osiągnięcia: 3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów  MIX U18, 3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U18;

  • Jakub Chmielarz; KS STAL LA; osiągnięcia: 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×400 metrów U20, 3.miejsce w Halowych Mistrzostwach polski w biegu na 800 metrów U20;

  • Szymon Jańczak; KS STAL LA; osiągnięcia: 1.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U16, 2. miejsce w Mistrzostwach Polski w wieloskoku U16, 8.miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U16;

  • Bartosz Opielewicz; KS STAL LA; osiągnięcia: 1.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U16, 3.miejsce w Mistrzostwach Polski w wieloskoku U16

  • Damian Drozdowski; KS STAL LA; osiągnięcia: 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×400 metrów U20, 4.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U20;

  • Cyprian Adamcio; KS STAL LA; osiągnięcia: 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×400 metrów U20;

  • Inga Kanicka; KS STAL LA; osiągnięcia: 1.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U18, 4.miejsce w Mistrzostwach Polski  w biegu na 200 metrów U18, 6.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×400 metrów U18, 8.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów 4×100 metrów;

  • Ewa Piaszczyńska; KS STAL LA; osiągnięcia: 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U18, 4.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 60 metrów U18, 5.miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U18, 6.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U18, 8.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w sztafecie 4×100 metrów

  • Dagmara Adamcio; KS STAL LA; osiągnięcia: 1.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U18, 3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×400 metrów U18, 6.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U18, 7.miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U18, 8.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w sztafecie 4×100 metrów;

  • Emilia Twardowska; KS STAL LA; osiągnięcia: 2.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U18, 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż U18;

  • Oliwia Klar; KS STAL LA; osiągnięcia: 1. miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów  U18, 2. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 60 metrów U18, 3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w sztafecie 4x400metrów MIX, 6. miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów U18, 6.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×400 metrów U18;

  • Olga Szlachta; KS STAL LA; osiągnięcia: 1.miejsce w Mistrzostwach Polski w wieloskoku U16, 1.miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal  U16;

  • Natalia Benedykcińska; KS STAL LA; osiągnięcia: 2.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal U23, 2. miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U23, 6.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w skoku w dal, 7. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w skoku w dal;

  • Julia Dutkiewicz; KS STAL LA; osiągnięcia: 3.miejsce w Halowych Mistrzostwach seniorów w skoku wzwyż;

  • Paweł Piekielny; Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; osiągnięcie: 1.miejsce W Mistrzostwach Świata w Szachach Klasycznych  Osób Niepełnosprawnych, 1.miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów ICCD Niesłyszących, 10.miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Szachy Klasyczne, 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych;

  • Roksana Nowak; Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; osiągnięcia: 2.miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli – kategoria ponadpodstawowe, 10.miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach błyskawicznych, 13.miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach klasycznych.

TRENERZY

  • Mariusz Staszewski; TŻ Ostrovia S.A.; osiągnięcia: 3.miejsce w Finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów U21, 8.miejsce w Finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski Jakuba Poczty, 18.miejsce w Finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Rydze Sebastiana Szostaka;

  • Karol Skarżyński; Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 1.miejsce w 7. Motoparalotniowych Slalomowych Otwartych Mistrzostwach Polski , 2-6.miejsce w Mistrzostwach Polski Michałków (modelarstwo), 3-7.miejsce w 49.Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie STD B oraz KLUB B, 11.miejsce w 36. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Świata, Montluçon-Guèret – kl.Std, 13.miejsce w 5.Szybowcowych Mistrzostwach Europy Juniorów, Pociũnai – kl. Club;

  • Tomasz Bodył; Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGA; osiągnięcia: 3.miejsce Żak – Drużynowe Mistrzostwa Polski, 3.miejsce Żak – Mistrzostwa Polski Par Klubowych – Gniezno, 2.miejsce Kadet – Mistrzostwach Polski Par Klubowych – Gniezno;

  • Kamila Grzegorowska; KS STAL LA; osiągnięcia: 2.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych na 4000 metrów U23, 3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 metrów U23, 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×400 metrów U20, 3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 800 metrów U20

  • Marek Walczak; KS STAL LA; osiągnięcia: 1. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 200 metrów, 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 400 metrów U2, 2. miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×400 metrów U20

  • Michał Walczak; KS STAL LA; osiągnięcia: 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×400 metrów U20, 2.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U18, 3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×400 metrów U18, 1.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U18, 2. miejsce w meczu Polska-Czechy-Słowacja-Węgry w biegu na 100 metrów, 1. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 60 metrów U18, 2. miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U18, 3. miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 metrów U18, 1.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U18, 2.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 60 metrów U18, 3.miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w sztafecie 4x400metrów MIX, 1. miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U16, 3. miejsce w Mistrzostwach Polski w wieloskoku U16;

  • Igor Milicić; Arged BM Stal; osiągnięcia: 1.miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo Polski w koszykówce mężczyzn – Energa Basket Liga, 2.miejsce w rozgrywkach Pucharu Europy FIBA.

DZIAŁACZE SPORTOWI

  • Waldemar Górski; TŻ Ostrovia S.A.;

  • Piotr Kucharski; Aeroklub Ostrowski;

  • Przemysław Domagała; Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGA;

  • Szymon Pieczewski; Ostrowskie Towarzystwo Szachowe;

  • Bartosz Karasiński; Arged BM Stal;

  • Katarzyna Walczak; KS STAL LA.

DRUŻYNY

  • Ostrowskie Stowarzyszenie OMEGA; kategoria: drużyna KADET; osiągnięcia: 1.miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski – Żołędowo, 2.miejsce w Mistrzostwa Polski Par Klubowych – Gniezno;

  • Ostrowskie Stowarzyszenie  OMEGA; kategoria: drużyna JUNIOR; osiągnięcia: 1.miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski – Żołędowo, 5.miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych – Gniezno;

  • Ostrowskie Stowarzyszenie  OMEGA; kategoria: drużyna KOBIET; osiągnięcia; 1.miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski – Żołędowo, 5.miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych – Gniezno;

  • Ostrowskie Stowarzyszenie  OMEGA; kategoria: drużyna MŁODZIK, osiągnięcia: 1.miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski – Żołędowo;

  • Ostrowskie Stowarzyszenie  OMEGA; kategoria: drużyna ŻAK; osiągnięcia: 3.miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski – CS SUPERLIGA ŻAK, 3.miejsce Mistrzostwa Polski Par Klubowych – Gniezno;

  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski; kategoria: drużyna SENIORZY; osiągnięcia: 1.miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo Polski w koszykówce mężczyzn – Energa Basket Liga, 2.miejsce w rozgrywkach Pucharu Europy FIBA.

SPORTOWCY – WYRÓŻNIENIA

  • Piotr Bury; Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 6.miejsce w Mistrzostwach Polski Michałków klasa F4C;

  • Kordian Sitko; Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 6.miejsce w 49.Szybowcowe  Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie STD B – MICHAŁKÓW;

  • Łukasz Wańko; Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 6.miejsce w 49.Szybowcowe  Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie KLUB B – MICHAŁKÓW;

  • Marta Biała: Aeroklub Ostrowski; osiągnięcia: 7. miejsce w 49.Szybowcowe  Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie KLUB B – MICHAŁKÓW;

  • Marcel Pawlak; Ostrowskie Stowarzyszenie OMEGA; osiągnięcia: 4.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski ŻAK U6 – Żołędowo; Maja Rembiok; Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGA; 7.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski kobiety – Wrocław;

  • Janusz Jaworowicz; Ostrowskie Stowarzyszenie OMEGA; osiągnięcia: 5.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żak U10 – Żołędowo, 4.miejsce w Klasyfikacji Generalnej Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii Żak U10;

  • Igor Hoffmann; Ostrowskie Stowarzyszenie OMEGA; osiągnięcia: 6.miejsce w Klasyfikacji Generalnej Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii Kadet;

  • Dawid Lis; Ostrowskie Stowarzyszenie  OMEGA; osiągnięcia: 8.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w kategorii Kadet – Wrocław, 7.miejsce w Klasyfikacji Generalnej Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii Kadet, 7.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w kategorii Junior – Wrocław;

  • Aleksandra Kuświk; Ostrowskie Stowarzyszenie   OMEGA; 5.miejsce w Klasyfikacji Generalnej Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii Kobiet, 7.miejsce w Klasyfikacji Generalnej Indywidualnego Pucharu Polski w kategorii Żak U 12, 6.miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w kategorii Kobiet – Wrocław;

  • Bartłomiej Łuczak; KS STAL LA; osiągnięcia: 6.miejsce w Mistrzostwach Polski U16 w skoku w dal;

  • Mikołaj Kędzierski; KS STAL LA; osiągnięcia: 4.miejsce w Mistrzostwach  Polski sztafet 4×100 metrów U20;

  • Lena Kanicka; KS STAL LA; osiągnięcia: 8.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U16;

  • Oliwia Kalińska; KS STAL LA; osiągnięcia: 8.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U16;

  • Oliwia Płonka; KS STAL LA; osiągnięcia: 8.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie 4×100 metrów U16;

  • Karol Błaszczak; KS STAL LA; osiągnięcia: 6.miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w sztafecie 4×100 metrów;

  • Amelia Płócienniczak; KS STAL LA; osiągnięcia: 6.miejsce w Mistrzostwach Polski w sztafecie w 4×400 metrów U18;

  • Kacper Adamczak; KS STAL LA; osiągnięcia: 6.miejsce w Mistrzostwach Polskie w biegu na 3000 metrów U20; 7.miejsce w Mistrzostwach Polski w biegach na 5000 metrów U20;

  • Hubert Brudło; KS STAL LA; osiągnięcia: 4.miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 1000 metrów U16;

  • Julia Podruczna; KS STAL LA; osiągnięcia: 5.miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku w dal U18;

  • Natasza Mucha; KS STAL LA; osiągnięcia: 5.miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 1000 metrów U16;

  • Natalia Giernalczyk; Ostrowskie Towarzystwo Szachowe; osiągnięcia: 6.miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół;

  • Igor Majcher; Ostrowskie Towarzystwo Szachowe: osiągnięcie: 6.miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół.

Źródło: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim

Previous Żużlowcy trenują już na Miejskim
Next Pijani i pędzący kierowcy zatrzymani przez ostrowskich policjantów

Może to Ci się spodoba

Basen Miejski “Olimpijska” otwarty od poniedziałku

W poniedziałek, 14 czerwca, rozpoczynamy sezon na Basenie Miejskim “Olimpijska”. Baseny wypełnione wodą, zjeżdżalnie, 3 000 m2 trawiastej plaży, boisko do siatkówki plażowej i wiele innych atrakcji czeka na przybycie gości.  – W weekend słońce

Aktywny Ostrów – seniorzy po pierwszym treningu

Pierwsze zajęcia za nami. Dziś kilkudziesięciu seniorów pojawiło się na parkowej polanie, by wspólnie z trenerami SKYfitness ćwiczyć przy dzwiękach muzyki. Było kolorowo i energetycznie! Za tydzień kolejny trening, a już jutro o godz. 18.00 zapraszamy

Lodowisko – godziny otwarcia w dni świąteczne

W najbliższe dni świąteczne – Sylwester, Nowy Rok oraz Święto Trzech Króli – Lodowisko Miejskie będzie otwarte w zmienionych godzinach. GODZINY OTWARCIA OBIEKTU W SYLWESTRA, NOWY ROK ORAZ ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI: 31 grudnia 2021

Stadion „za parowozownią” z dofinansowaniem

Kolejne dofinansowanie dla Ostrowa Wielkopolskiego! Wczoraj Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki konkursu  „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Nasze miasto uzyskało 2 500 000 złotych dotacji na budowę centrum

Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu

W dniach 12-13 listopada 2021 ROKU na obiekcie „Termy Maltańskie” odbyły się ZIMOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU WIELKOPOLSKIEGO W PŁYWANIU na basenie 25 metrowym. Nasze miasto reprezentowane było przez zawodników klubu pływackiego UKS „Maratończyk” Ostrów

Piłkarskie granie

Emocje, sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim świetna zabawa towarzyszyła młodym piłkarzom podczas II Noworocznego Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Patronat honorowy objęła prezydent miasta Beata Klimek.  Organizatorem zmagań dla młodych piłkarzy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź