Wrześniowe spotkania w szkołach i przedszkolach

Wrześniowe spotkania w szkołach i przedszkolach

Jak co roku we wrześniu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzają placówki oświatowe na terenie miasta i powiatu. Podczas spotkań rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie i zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać.

Miesiąc wrzesień upływa pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. W tych pierwszych tygodniach nauki szkolnej ostrowscy policjanci odwiedzają uczniów szkół z naszego miasta i powiatu.

Prowadzone działania mają przede wszystkim na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania na drogach. W trakcie „lekcji bezpieczeństwa” policjanci rozmawiają z dziećmi jak właściwie powinien zachowywać się pieszy, rowerzysta.

Policjanci najmłodsze dzieci uczą jak właściwie korzystać z fotelików, jak należy poruszać się do i ze szkoły będąc pieszym, przypominają o prawidłowych zachowaniach będąc pasażerem.

Dodatkowo, podczas spotkań z młodzieżą policjanci omawiają zagrożenia dotyczące przemocy rówieśniczej, uzależnieniach, narkomanii oraz o niebezpieczeństwach płynących z sieci.

Źródło: Komenda miejska Policji w Ostrowie Wielkopolskim

Previous 40. Festiwal "Chopin w barwach jesieni"
Next Nagrody za ekologiczne owady

Może to Ci się spodoba

Krakowscy policjanci zlikwidowali „sklepik” narkotykowy funkcjonujący w jednym z bloków w dzielnicy Stare Miasto

Zatrzymano sprzedawcę oraz dwóch kupujących środki odurzające.  Dzięki  ustaleniom dzielnicowych  z  I Komisariatu Policji w Krakowie  w zakresie handlu narkotykami do którego dochodziło w okolicach dworca towarowego PKP, zlikwidowano punkt

Kolejna osoba zajmująca się nielegalnym procederem rozliczona przez policjantów

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą przedstawili zarzuty 52-letniej mieszkance gminy Szczurowa, która wytwarzała wyroby tytoniowe bez wymaganego zezwolenia. To już kolejna w tym tygodniu sprawa dotycząca nielegalnego towaru zrealizowana

Przez kilka tygodni nękał swoją dziewczynę

Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który nękał byłą partnerkę. Stalker nękał kobietę SMS-ami, telefonami, a także nachodził ją w miejscu zamieszkania i w pracy.  Decyzją

W odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe uszkodzili trzy samochody – policjanci ustalili sprawców wandalizmu

Praca operacyjna brzeskich kryminalnych zaowocowała zatrzymaniem i rozliczeniem dwóch młodych mężczyzn, którzy uszkodzili trzy samochody. Sprawcy w odwecie za nieuregulowane sprawy finansowe porysowali kamieniem karoserie pojazdów. Straty sięgają ponad 5,5

Uderzenie w biznes narkotykowy

Zatrzymane 3 osoby, zabezpieczone narkotyki, pieniądze, telefony komórkowe i sprzęt dealerski. To efekt działań, jakie przeprowadzili w zeszłym tygodniu gorliccy policjanci na terenie dwóch powiatów. Policjanci pracujący nad śledztwem dotyczącym

Ustalono sprawcę dewastacji 28 samochodów osobowych w Krakowie

29 kwietnia br. około godz. 4:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o odgłosach tłuczonego szkła  na ul. Władysława Szafera w Krakowie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ujawnili, że n/n sprawca dokonał wybicia