Warsztat żużlowy już służy młodym

Warsztat żużlowy już służy młodym

Młodzi żużlowcy już szkolą się w nowym warsztacie żużlowym. To zwycięskie zadanie Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Warsztat został rozbudowany i wyposażony w profesjonalny, niezbędny sprzęt, dzięki któremu młodzieżowcy mogą uczyć się jak rozłożyć motocykl na części i złożyć go na nowo.

– Ostrowski Budżet Obywatelski spełnia marzenia. Z każdą edycją OBO mieszkańcy składają więcej wniosków, ale i chętniej głosują na zgłoszone zadania. Warsztat żużlowy to jedno ze zwycięskich zadań – zagłosowało na nie niemal 1700 ostrowian. Cieszę się, że to zadanie przysłuży się młodym i jestem przekonana, że przyniesie nam niejeden sukces – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

300 tysięcy złotych kosztowała budowa warsztatu żużlowego na Stadionie Miejskim. Profesjonalne pomieszczenie jest gotowe i służy młodzieżowcom TŻ Ostrovia. Młodzi zawodnicy korzystali dotąd z małego  pomieszczenia. Po modernizacji mają do dyspozycji zupełnie nowy i przestronny warsztat wyposażony w niezbędny, profesjonalny sprzęt. Dzięki temu mogą teraz sami, przy wsparciu mechanika klubowego, naprawiać swoje maszyny.

Budowa warsztatu żużlowego to zwycięskie zadanie VI edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcą tej ważnej inwestycji był radny Arkadiusz Sodkiewicz, przyjaciel ostrowskich żużlowców. Na to zadanie zagłosowało 1692 ostrowian.

– Jestem z tego pomieszczenia ogromnie dumny. Bardzo chciałem pomóc naszym młodzieżowcom. Do tej pory korzystali z małego pomieszczenia dzisiaj mają warsztat z prawdziwego zdarzenia i wiem, że to przełoży się na ich wyniki żużlowe. Dziękuje ostrowianom za oddane głosy na to zadanie – mówi Arkadiusz Sodkiewicz, radny Ostrowa Wielkopolskiego.

Obecnie w szkółce żużlowej jest 15 adeptów w wieku 11 do 14 lat. W pierwszym składzie jeździ czterech młodzieżowców w pierwszym składzie Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Źródło: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim

Previous Przejścia dla pieszych z dofinansowaniem
Next Pędził w terenie zabudowanym 126 km/h. Został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych

Może to Ci się spodoba

Beata Klimek Perłą Samorządu nr 1

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek została wyróżniona tytułem Perły Samorządu. Została najlepszym prezydentem miast do 100 tys. mieszkańców. Nasze miasto zostało jednak odznaczone dwukrotnie. Ostrów Wielkopolski znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych samorządów

Kolejne oszustwo „metodą na wnuczka”. Małopolska Policja przestrzega i apeluje o ostrożność

W ostatnim okresie czasu w Krakowie jak i na terenie Małopolski doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy (np.  „na syna/córkę”,

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Przejścia dla pieszych z dofinansowaniem

Prawie 220 tysięcy złotych kosztować będzie przebudowa dwóch przejść dla pieszych w centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Pierwsze – przebudowane zostanie przy hali Arena, drugie – przy ulicy Konopnickiej. Na inwestycje, miasto z sukcesem

Nagrody Komendanta Głównego Policji dla wyróżniających się policjantów w Małopolsce

22 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Tomasz Miłkowski, wraz z Wojewodą Małopolskim panem Józefem Pilchem, wręczył przyznane przez Komendanta Głównego Policji, nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu

Pozarządowi potrafią

W Ostrowie działa ponad 240 organizacji pozarządowych. To ogromny potencjał naszego Miasta. Ostrowianie mogli bliżej poznać niektóre z nich podczas I Pikniku Organizacji Pozarządowych #PozarządowiPotrafią, który w minioną sobotę odbył się w Parku