Beata Klimek Perłą Samorządu nr 1

Beata Klimek Perłą Samorządu nr 1

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek została wyróżniona tytułem Perły Samorządu. Została najlepszym prezydentem miast do 100 tys. mieszkańców. Nasze miasto zostało jednak odznaczone dwukrotnie. Ostrów Wielkopolski znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych samorządów – gmina miejska do 100 tys. mieszkańców. Nagrody te przyznano w ramach jednego z największych rankingów w Polsce „Perły Samorządu” organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna.

– Praca w samorządzie jest bardzo trudna, bardzo odpowiedzialna, ale także bardzo piękna. Na naszych oczach zmieniają się nasze miasta, lokalne wspólnoty, mamy ogromny i bezpośredni wpływ na jakość życia naszych mieszkańców. Nie pracujemy dla wyróżnień, zaszczytów i honorów, to jednak takie nagrody sprawiają nam wiele radości. Dla mnie, nagroda przyznana przez Dziennik Gazetę Prawną, jeden z najbardziej opiniotwórczych i prestiżowych krajowych dzienników, ma wielkie znaczenie. To wyróżnienie sprawiło bardzo dużo radości. To powód do dumy i satysfakcji oraz potwierdzenie, że kierunek obrany przez Ostrów Wielkopolski jest właściwy. Moja radość jest tym większa, że nie tylko ja, jako prezydent, zajęłam wysokie miejsce w rankingu, ale także Ostrów Wielkopolski znalazł się na 4. miejscu najlepiej ocenianych miast do 100 tys. mieszkańców. To oznacza, że nasza samorządowa praca, wysiłki i starania, o to, by nasze miasto było innowacyjne, wygodne do życia są doceniane na arenie ogólnopolskiej – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Prezydent Beata Klimek zajęła pierwsze miejsce w kategorii włodarzy gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców. Drugie miejsce przyznano Krzysztofowi Kosińskiemu, prezydentowi Ciechanowa, a trzecie Beacie Moskal-Słaniewskiej, prezydent Świdnicy.

Wśród wyróżnionych gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców, nasz Ostrów Wielkopolski zajął 4. miejsce. Wyprzedziły nas Ciechanów, Legnica i Ełk.

– Nie byłoby to możliwe, gdyby nie moi fantastyczni współpracownicy, mieszkańcy, którzy każdego dnia dodają mi sił i energii do działania. Tę nagrodę dedykuję mojemu miastu, moim mieszkańcom i wszystkim dzielnym i odważnym samorządowcom, którzy każdego dnia wykonują ciężką, odpowiedzialną i piękna pracę na rzecz rozwoju lokalnych wspólnot. W swojej samorządowej działalności zawsze powtarzam, że nie ma wolności bez solidarności, ale nie ma też wolności bez samorządności. Udowadniamy to każdego dnia. Gratuluję moim koleżankom i kolegom samorządowcom wyróżnień w rankingu – dodaje prezydent Beata Klimek.

Ranking „Perły Samorządu” to jeden z największych i najbardziej cenionych rankingów w Polsce. Jego twórcą jest redakcja Dziennika Gazeta Prawna. Partnerem merytorycznym konkursu są eksperci ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki i biznesu spółki Deloitte Consulting S.A. Jest to ranking niezależny, bezpłatny i obiektywny. Tegoroczna edycja rankingu była edycją jubileuszową, bo już 10.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 18 maja podczas kongresu Perły Samorządu w Gdyni. Pełna lista uhonorowanych samorządów i samorządowców zostanie opublikowana 25 maja w specjalnym wydaniu Samorządu i Administracji w Dzienniku Gazety Prawnej.

Tegoroczne wyróżnienie w rankingu Dziennika Gazety Prawnej to już kolejne wyróżnienie dla Ostrowa Wielkopolskiego. W 2017 roku prezydent Beata Klimek znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych włodarzy z terenu całego kraju, a Ostrów został wyróżniony w rankingu aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży, tytuł najlepszego samorządowca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego otrzymała także w 2018 roku. Natomiast w 2019 roku Ostrów Wielkopolski otrzymał tytuł Lidera Dobrych Praktyk za projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego wraz z systemem elektromobilności miejskiej. W 2020 roku Beata Klimek, w kategorii włodarze gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców, zajęła drugie miejsce. Wówczas nasze miasto zostało odznaczone dwukrotnie, bo Ostrów Wielkopolski znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych samorządów – gmina miejska do 100 tys. mieszkańców. Po raz kolejny Ostrów został wyróżniony w rankingu najlepszych miast do 100 tys. mieszkańców w 2021 roku.

Źródło: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim

Previous Smooth jazz w ostrowskim Amfiteatrze
Next Spotkaj się z Januszem Gajosem na Grand Prix Komeda

Może to Ci się spodoba

Krakowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych

28 lutego i 1 marca br. policjanci Komisariatu Policji I w Krakowie  wspólnie z funkcjonariuszami krakowskiej Straży Miejskiej prowadzili akcję pod kryptonimem „Rogatka”. Była ona prowadzona w rejonie Starego Miasta,

Mija rok od Światowych Dni Młodzieży

W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski

Zostań ratownikiem WOPR

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na spotkanie organizacyjne dla osób chcących zostać ratownikami WOPR. Odbędzie się ono w piątek, 10 września 2021 roku, o godzinie 18.00 na

O uzależnieniach dzieci i młodzieży

e – Uzależnienia dzieci oraz uczniowie dwujęzyczni w szkole i przedszkolu – to główne tematy szkolenia zorganizowanego m.in.: dla nauczycieli szkół podstawowych oraz przedszkoli z Ostrowa Wielkopolskiego. Szkolenie poprowadził uznany w Polsce specjalista z zakresu szeroko pojętej psychologii

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”. To tzw. „kurierzy” – grozi im 8 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich zostało zatrzymanych z

Mądry Polak po szkodzie – wiesz, że on Cię uratuje, ale wciąż go nie masz? To błąd!

W ostatnich latach zwiększa się zainteresowanie kierowców wciąż zmieniającymi się przepisami prawa drogowego. Pojawiają się kolejne zaostrzenia, aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych. Czy dzięki