Droga do szkoły pod okiem ostrowskich funkcjonariuszy
Od 1 września br. dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim czuwają w rejonie placówek oraz uświadamiają zarówno dzieci jak i dorosłych o zagrożeniach czyhających na drodze do szkoły oraz podczas powrotu do domu. Natomiast funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego tutejszej jednostki dokonują kontroli autokarów – badają trzeźwości kierowców, sprawdzają dokumenty i przeprowadzają dokładne kontrole stanu technicznego pojazdów. Aby droga do szkoły była bezpieczna, również kierowcy oraz rodzice muszą pamiętać o kilku ważnych elementach.
Przypominamy zatem kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby na drodze nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo.
- Nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej.
- Bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze, jest noszenie elementów odblaskowych.
- Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich
w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. - Rodzice powinni pokazać dziecku najbezpieczniejszą drogę z domu do szkoły i ze szkoły do domu. Pamiętajmy, że droga najkrótsza nie zawsze jest najbezpieczniejsza. W czasie wspólnych spacerów pamiętajmy, by dawać dzieciom dobry przykład. Przechodźmy więc przez ulicę tylko w miejscach wyznaczonych, zawsze na zielonym świetle.
- Idąc z dzieckiem i trzymając je za rękę pamiętajmy o tym, że to osoba dorosła powinna iść od strony ulicy.
Pamiętajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych.
Źródło: Komenda miejska Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Może to Ci się spodoba
Nietrzeźwy pasażer wszczął awanturę w nocnym autobusie na krakowskich Dębnikach. Kiedy policjanci znaleźli u niego narkotyki, chciał zwalić winę na kierowcę
2 kwietnia br. około godz.1:30 w nocy oficer dyżurny Policji w Krakowie przyjął zgłoszenie o awanturującym się pasażerze autobusu, który nie chce opuścić pojazdu. Na ul. Barską, gdzie autobus miał
Powiat oświęcimski. Zlikwidowana duża, przydomowa plantacja marihuany
Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 31 – letniego mężczyznę, który w dwóch przydomowych szklarniach prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. Likwidacja tak dużej plantacji uniemożliwiła wprowadzenie na czarny
Dzielnicowi z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który we własnym mieszkaniu urządził plantację marihuany
Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci otrzymali informację, że jeden z mieszkańców krakowskiego Podgórza może zajmować się handlem narkotykami. Zebrane informację potwierdziły, że to 28-letni mężczyzna. Policjanci poszli pod
Zlikwidowane dziuple i zatrzymani paserzy
Zlikwidowanie „dziupli”, zatrzymanie trzech osób, zabezpieczenie blisko 200 części samochodowych – to wynik realizacji kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Przeprowadzona przez nich akcja miała miejsce kilka dni
Zatrzymany przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kierowca mazdy nie miał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków
U pasażera znaleziono 275 tabletek ekstasy oraz około 30 g marihuany. W niedzielę ( 26.03.) w godzinach przedpołudniowych, policjanci z IV Komisariatu Policji pełnili służbę w okolicach Alei Trzech Wieszczów.
Napad z kastetem w dłoni
Policjanci z V Komisariatu Policji w Krakowie błyskawicznie zatrzymali sprawcę rozboju, który napadł na przypadkowo spotkanego mężczyznę. Napastnik usłyszał zarzut wymuszenie rozbójniczego. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Do idącego

