Policjanci CBŚP udaremnili wprowadzenie na rynek 18 kilogramów amfetaminy
Ponad 13 litrów oleju amfetaminowego, kilogram gotowej amfetaminy, 670 tabletek ekstazy zabezpieczyli policjanci CBŚP z Lublina u 36-letniego mężczyzny. Wartość zabezpieczonych narkotyków to 6 mln złotych. Mieszkaniec Małopolski usłyszał zarzuty produkcji i posiadania środków odurzających. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.
Policjanci CBŚP od kilku tygodni namierzali handlarza narkotyków w województwie małopolskim. Praca operacyjna doprowadziła funkcjonariuszy do jednej z miejscowości pod Krakowem. Tam 36-letni mężczyzna został zatrzymany w swoim samochodzie. Policjanci znaleźli w aucie kilogram gotowego narkotyku i prawie 10 litrów w postaci płynnej. Podczas przeszukania mieszkania, funkcjonariusze trafili na kolejne 3 litry, jak i 670 tabletek ekstazy.
W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 13 litrów oleju amfetaminowego, 670 tabletek ekstazy i inne półprodukty, służące do produkcji amfetaminy, a także ponad dwadzieścia tysięcy złotych.
Jak ustalili policjanci z zabezpieczonych półproduktów zatrzymany planował wyprodukować około 18 kilogramów czystej amfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi ponad sześć milionów złotych.
Zatrzymany usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach zarzuty produkcji, posiadania i usiłowania wprowadzenia do obrotu narkotyków, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Trzy najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.
Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.
Może to Ci się spodoba
Kolejne uderzenie w krakowski nielegalny rynek gier hazardowych
Od kwietnia tego roku policjanci Wydziału do walki z przestępczością GospodarcząKomendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Krakowie prowadzą działania wymierzone
Piętnastolatek pobity przez rówieśników
W dniu 19 maja br. w późnych godzinach wieczornych, w zagajniku leśnym przy os. Podwawelskim pobity został przez rówieśników piętnastolatek, u którego w szpitalu lekarze stwierdzili wstrząśnienie mózgu. Małoletni posiadał
„Bezpieczeństwo na wsi” – wspólne działania
Policjanci wspólnie z Panem Andrzejem Zalewskim z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, oddział w Ostrowie Wielkopolskim prowadzili działania profilaktyczne „Bezpieczeństwo na Wsi”. Gospodarze biorący udział w akcji profilaktycznej otrzymali gadżety
Obywatel ujął nietrzeźwego kierowcę
Dzięki czujności i odważnej postawie mieszkańca gminy Biecz udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Mężczyzna ujął mieszkańca gminy Lipinki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie
Uwaga na drogach
Od początku roku na małopolskich drogach doszło do 281 wypadków, w których zginęło 27 osób, a 336 zostało rannych. Porównując do analogicznego okresu roku ubiegłego, liczba wypadków i rannych uległa
Nowy Sącz. Promile za kółkiem
W miniony weekend sądeccy funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny raz przypominamy, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko

