Policjanci CBŚP udaremnili wprowadzenie na rynek 18 kilogramów amfetaminy

Policjanci CBŚP udaremnili wprowadzenie na rynek 18 kilogramów amfetaminy

Ponad 13 litrów oleju amfetaminowego, kilogram gotowej amfetaminy, 670 tabletek ekstazy zabezpieczyli policjanci CBŚP z Lublina u 36-letniego mężczyzny. Wartość zabezpieczonych narkotyków to 6 mln złotych. Mieszkaniec Małopolski usłyszał zarzuty produkcji i posiadania środków odurzających. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Policjanci CBŚP od kilku tygodni namierzali handlarza narkotyków w województwie małopolskim. Praca operacyjna doprowadziła funkcjonariuszy do jednej z miejscowości pod Krakowem. Tam 36-letni mężczyzna został zatrzymany w swoim samochodzie. Policjanci znaleźli w aucie kilogram gotowego narkotyku i prawie 10 litrów w postaci płynnej. Podczas przeszukania mieszkania, funkcjonariusze trafili na kolejne 3 litry, jak i 670 tabletek ekstazy.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 13 litrów oleju amfetaminowego, 670 tabletek ekstazy i inne półprodukty, służące do produkcji amfetaminy, a także ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci z zabezpieczonych półproduktów zatrzymany planował wyprodukować około 18 kilogramów czystej amfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi ponad sześć milionów złotych.

Zatrzymany usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach zarzuty produkcji, posiadania i usiłowania wprowadzenia do obrotu narkotyków, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Trzy najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Previous Weronika Rosati: nie kupuję kompulsywnie
Next Nowy Sącz. Promile za kółkiem

Może to Ci się spodoba

Kolejne uderzenie w krakowski nielegalny rynek gier hazardowych

Od kwietnia tego roku policjanci  Wydziału do walki z przestępczością GospodarcząKomendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Krakowie prowadzą działania wymierzone

Piętnastolatek pobity przez rówieśników

W dniu 19 maja br. w późnych godzinach wieczornych,  w zagajniku leśnym przy os. Podwawelskim pobity został przez rówieśników piętnastolatek, u którego w szpitalu lekarze stwierdzili wstrząśnienie mózgu. Małoletni posiadał

„Bezpieczeństwo na wsi” – wspólne działania

Policjanci wspólnie z Panem Andrzejem Zalewskim z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, oddział w Ostrowie Wielkopolskim prowadzili działania profilaktyczne „Bezpieczeństwo na Wsi”. Gospodarze biorący udział w akcji profilaktycznej otrzymali gadżety

Obywatel ujął nietrzeźwego kierowcę

Dzięki czujności i odważnej postawie mieszkańca gminy Biecz udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Mężczyzna ujął mieszkańca gminy Lipinki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie

Uwaga na drogach

Od początku roku na małopolskich drogach doszło do 281 wypadków, w których zginęło 27 osób, a 336 zostało rannych. Porównując do analogicznego okresu roku ubiegłego, liczba wypadków i rannych uległa

Nowy Sącz. Promile za kółkiem

W miniony weekend sądeccy funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę 3 nietrzeźwym kierującym. Rekordzista miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny raz przypominamy, że pijany kierowca swoim zachowaniem stwarza zagrożenie nie tylko