Pozarządowi potrafią

Pozarządowi potrafią

W Ostrowie działa ponad 240 organizacji pozarządowych. To ogromny potencjał naszego Miasta. Ostrowianie mogli bliżej poznać niektóre z nich podczas I Pikniku Organizacji Pozarządowych #PozarządowiPotrafią, który w minioną sobotę odbył się w Parku Miejskim.

Do tej pory takie pikniki odbywały się przy okazji różnych miejskich imprez, jednak podjęto decyzję, że te wspaniałe organizacje zasługują na osobne – dedykowane tylko im – wydarzenie.

 Dzięki nim, również dzięki naszej współpracy, udaje nam się budować miasto otwarte, różnorodne, takie, w którym chcielibyśmy mieszkać. Jestem za to głęboko wdzięczna. Sama wywodzę się takich organizacji i doskonale wiem, jak piękna jest to praca, ale i często niezwykle trudna – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Członkowie tych organizacji m.in. pomagają osobom starszym, niepełnosprawnym, osobom wykluczonym, tym, którzy nie potrafią radzić sobie w życiu samodzielnie, oddają całe serca i cały swój czas potrzebującym tego zwierzakom, budują wizerunek kulturalnego Ostrowa – to wiele pięknych inicjatyw wokalnych, tanecznych, teatralnych. Wspaniałe działania artystyczne, w których, dzięki nim, uczestniczyć mogą ostrowianie. To również sportowy Ostrów. Kolejnym pokoleniom młodych mieszkańców naszego miasta pokazują sposób na życie – nie ten online.

W miejskim parku organizacje te prezentowały swój dorobek, odpowiadały na pytania związane z ich działalnością. Równolegle, na scenie Amfiteatru, odbywały się występy, animacje, prezentowały się też ostrowskie kluby sportowe. Święto ostrowskich organizacji pozarządowych zakończył występ Grupy Baletowej Gwiazda.

– Bardzo gorąco dziękuję wszystkim za udział w tym wydarzeniu. To była ogromna przyjemność spotkać się z osobami, które bezinteresownie pracują na rzecz mieszkańców Ostrowa. Jestem bardzo dumna z tego, jak prężnie działa sektor organizacji pozarządowych w naszym mieście. Wielki ukłon za to, co robicie! – dodaje prezydent Miasta.

Źródło: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim

Previous Czarno Czarni na zakończenie wakacyjnych koncertów w mieście
Next Wspólne czytanie w ostrowskiej synagodze

Może to Ci się spodoba

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

Monitorowanie drogowego przewozu towarów

14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa

W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00

Warsztat żużlowy już służy młodym

Młodzi żużlowcy już szkolą się w nowym warsztacie żużlowym. To zwycięskie zadanie Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Warsztat został rozbudowany i wyposażony w profesjonalny, niezbędny sprzęt, dzięki któremu młodzieżowcy mogą uczyć się jak rozłożyć motocykl na części

Międzynarodowi goście

Młodzież z Chorwacji, Turcji, Estonii, Macedonii i Hiszpanii  gości w Ostrowie Wielkopolskim. 19-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami przyjechała na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 7. Placówka uczestniczy w programie Erasmus + . Międzynarodowa wizyta w Ostrowie Wielkopolskim

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do