Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie  odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, która weszła w życie 18 kwietnia 2017 roku.

Na początku spotkania I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak, powitał przybyłe osoby oraz dokonał oficjalnego otwarcia szkolenia podkreślając dotychczasową dobrą współpracę między służbami.
Następnie głos zabrała Pani Aldona Maryńczak – Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Krakowie ds. Kontroli, Cła i Audytu, która również powitała przybyłych funkcjonariuszy i wyraziła zadowolenie z podjętego współdziałania pomiędzy obiema służbami.

Szkolenie przeprowadzili: nadkom. Robert Knap – ekspert Służby Celnej (Izba Administracji Skarbowej w Krakowie) wspólnie z podkom. Marcinem Filipkiem (ekspert Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie), a moderatorem spotkania był podinsp. Krzysztof Dymura – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie.

Z ramienia Izby Administracji Skarbowej udział w szkoleniu wzięli: Kierujący Działem Realizacji i Służby Dyżurnej MUCS w Krakowie – podinsp. Wojciech Brania oraz Starszy Ekspert Działu Karno – Skarbowego IAS w Krakowie –  insp. Dariusz Pyżyk.  W spotkaniu również uczestniczył Pan Jacek Topolski – przedstawiciel Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podczas szkolenia omawiane były regulacje prawne Ustawy o monitorowaniu drogowego przewozu paliw płynnych, alkoholu skażonego i suszu tytoniowego, czyli towarów często będących przedmiotem nieprawidłowości w rozliczeniu podatku VAT i akcyzowego, a w efekcie powodujących znaczne uszczuplenia podatkowe dla budżetu państwa. Omawiana Ustawa nakłada na funkcjonariuszy Policji nowe obowiązki związane z kontrolą drogową przewozu wyżej wymienionych towarów, a szkolenie ma na celu przygotowanie ich do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach.

Szkolenie będzie kontynuowane w formie praktycznej podczas wspólnych patroli kontrolnych.

Przy okazji szkolenia, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Krakowie insp. Paweł Dzierżak wręczył Rozkaz o powołaniu podkom. Sławomira Prokockiego na stanowisko Komendanta Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie.

Previous Zatrzymany w Krakowie obywatel Rumunii oszukał kilkanaście firm na terenie UE i Turcji
Next Kontrola drogowa „uderzyła” w narkotykowy biznes. 5 osób usłyszało zarzuty

Może to Ci się spodoba

Funkcjonariusze odzyskali skradzionego we Francji mercedesa klasy S, wartego 0,5 mln złotych i zatrzymali sprawcę tej kradzieży z włamaniem

15 maja br. policjanci wydziału  do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uzyskali informację,  że  luksusowy Mercedes wart 522 tys. złotych, skradziony z francuskiej wypożyczalni aut ,może

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Wspólne przedsięwzięcie policji małopolskiej i holenderskiej

W dniach od 05 do 17 czerwca 2017 roku, realizując umowę o współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, a Komendą Główną Policji w Hadze, dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

„Handel ludźmi”

W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź